Dolnoslaskie Stowarzyszenie Rozwoju Zeglarstwa
 
Wakacyjny (VII-VIII), weekendowy kurs na patent żeglarza jachtowego 2018

jacht

Jesli chcesz zdobyć uprawnienia żeglarskie i prowadzić samodzielnie jacht to zapraszamy do nas na kurs na patent żeglarza jachtowego.
Kurs kończy się egzaminem na dany patent.
Wszystkie niezbędne formularze potrzebne do odbycia kursu i egzaminu otrzymasz od nas.

Organizujemy także edycje kursów (wiosenny, letni i jesienny) w 2019. Informacje wkrótce.

Osobami odpowiedzialnymi za kurs są:
JanuszJanusz Pełka
prezes stowarzyszenia, sternik morski, instruktor wykładowca PZŻ, instuktor żeglarstwa PZŻ od kilkudziesięciu lat, instruktor sportów motorowodnych (prowadzi kursy, obozy żeglarskie, rejsy morskie, członek i przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych: na patenty żeglarskie, motorowodne i instruktorskie), morski sternik motorowodny. W 2000 roku - otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego" a kilka lat później "Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego" nadaną przez Polski Związek Żeglarski. W 2008r. oraz ponownie w 2012r. został członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Środkowej Odry Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Od 2007 r. jest także wiceprezesem Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. W latach 2008-2012 był także członkiem Komisji Śródlądowej Polskiego Związku Żeglarskiego.

TomekTomasz Romanowski
sternik morski, instruktor żeglarstwa PZŻ, sternik motorowodny, Kierownik wyszkolenia żeglarskiego na naszych kursach. Sekretarz i członek Zarządu Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.


AgnieszkaAga Pełka-Szajowska
sternik morski, instruktor żeglarstwa PZŻ, instruktor wykładowca PZŻ, morski sternik motorowodny, świadectwo operatora krótkiego zasięgu SRC. W 2007 roku - otrzymała honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego". Kierownik wyszkolenia żeglarskiego na naszych kursach (kursy instruktorskie), trenerka biznesu, psycholog. Współzałożycielka i wieloletnia redaktorka naczelna żeglarskiego czasopisma WrOZŻ "Szkwał".

Stowarzyszenie zostało także wyróżnione przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski - za działalność szkoleniową i żeglarską.

  Przeczytaj artykuł: "O żeglarstwie - czyli jak zacząć żeglować i co potem"
  Jakie uprawnienia będę mieć po tym kursie, jak zdam egzamin?
Wg przepisów, osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych: 1) po wodach śródlądowych; 2) o długości kadłuba do 12m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu (1 Mm to 1852m), w porze dziennej.
  Jakie są przepisy związane z tym patentem? Przeczytaj Rozporządzenie Ministerstwa Sportu z 2013 roku (otwiera plik pdf).
  Zobacz zdjęcia naszych jachtów i przystani.
  Zobacz gdzie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie.
  Jak się przygotować do zajęć?
  Jak nas ocenili kursanci na patent żeglarza jachtowego? Zobacz wyniki naszej ankiety z wiosny 2013. Po aktualne komentarze, zajrzyj na nasze konto na facebooku.
  Przeczytaj odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania.
   Zajrzyj także po aktualności na naszą stronę na facebooku. Zapraszamy.


Kurs szkoleniowy - początek 6 września 2018

Co na kursie:

  zajęcia prowadzimy w miłej i bezstresowej (w miarę możliwości) atmosferze i dużej życzliwości oraz pomocy instruktorów (ale bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa na wodzie). Naszym marzeniem jest to, aby żeglarstwo stało się także Twoją pasją, patentem na całe życie :-)
  kurs przygotowuje całościowo do egzaminu...
  ...ale kurs przygotowuje nie tylko do egzaminu, ale także do praktycznego żeglowania (staramy się wykraczać poza materiał i patrzeć na żeglowanie mocno od strony praktycznej i naszego już ponad 30-letniego doświadczenia, a tego nie da się nauczyć tylko teoretycznie)

  kurs jest zgłoszony i nadzorowany przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski (Polski Związek Żeglarski)
  kurs praktyczny odbywa się w weekendy, natomiast zajęcia teoretyczne w tygodniu (we Wrocławiu, harmonogram podamy na spotkaniu organizacyjnym). Egzamin składa się z części "praktycznej" i "teoretycznej" stąd taki także podział zajęć.
  DUŻO ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH NA WODZIE - zajęcia praktyczne trwają 6 weekendów na wrocławskich Osobowicach (12 dni) po pół dnia (4h): 8-9.9, 15-16.9, 22-23.9, 29-30.9, 6-7.10, 13-14.10
. Szczegółowy harmonogram zajęć otrzymasz na spotkaniu organizacyjnym. Zajęcia obejmują naukę manewrowania jachtem pod żaglami oraz także manewrowania na silniku. Niektórzy nas pytają, a czemu nie 8 godzin na wodzie jednego dnia? Ponieważ z naszego doświadczenia i konsultacji z pedagogami wiemy, że powyżej 4h nauki na wodzie, m.in. Twoja koncentracja spada (a tym samym efektywność nauki). Dzięki temu także, mając zajęcia z żeglowania masz także część weekendu dla siebie.
  szkolimy w załogach 4 osobowych + instruktor (jachty są 5 lub 6 osobowe).
  kurs zakończy się egzaminem po zakończeniu kursu. Planowana data to 20 lub 21 października (jesteśmy uzależnieni od pogody). Musimy być także wszyscy przygotowanymi na przesunięcie egzaminu, jeśli pogoda będzie nieodpowiednia. Egzamin odbywa się na jachtach na których odbywał się kurs.
  szkolą tylko doświadczeni (w żeglarstwie śródlądowym oraz morskim) i sprawdzeni (przez nas) instruktorzy Polskiego Zwiazku Żeglarskiego.
  zajęcia realizujemy na jachtach typu: Omega (otwartopokładowy), Orion (kabinowy), Conrad600 (kabinowy). W 2017 pojawił się kolejny jacht do celów szkoleniowych (typ Jaguar, kabinowy).
  przystępne wykłady teoretyczne: staramy się, abyście nie tylko poznali, ale także zrozumieli. Prowadzimy wykłady zawierające pełny zakres wiedzy do egzaminu + na koniec przeprowadzamy seminarium powtórkowe oraz omawiamy przykładowe (najczęściej spotykane) rodzaje pytań egzaminacyjnych. Co ważne - trzeba znać teorię i ją rozumieć, aby zdać egzamin teoretyczny. Nie ma drogi na skróty. Ale jesteśmy od tego, aby Ci w tym pomóc. Dzięki temu mamy bardzo dobre wyniki na egzaminach, z czego jesteśmy bardzo dumni (ale trzeba faktycznie chcieć się nauczyć i zaangażować :-)).
  udostepniamy materiały poszerzające wiedzę - jesli tylko tego potrzebujesz lub chcesz.
  w ramach kursu organizujemy (jeśli pogoda pozwoli) pysznego grilla żeglarskiego z szantami (bo kilka z nich trzeba znać) i morskimi opowieściami :-) To także jest ten moment, kiedy możesz zaprosić na spokojnie na przystań i opowiedzieć o swoim żeglowaniu np. swojej rodzinie. Lubimy taką atmosferę, kiedy przystań jest pełna żeglarskich rozmów i śmiechów. A dzieciaki (lub Twoi znajomi) mogą w bezpieczny sposób zobaczyć, gdzie ciągniesz za te sznurki ;-)
  cena: 1180 zł. Mozliwość opłaty w 2-3 ratach (zaliczka - pierwsza rata 300 zł, całość kwoty kursu należy wnieść do końca pierwszego weekendu zajęć na wodzie). Przed pierwszą wpłatą na konto bankowe, skontaktuj się z nami telefonicznie (Janusz Pełka, 608 47 80 84).
W koszt nie jest wliczonana opłata za egzamin i patent (250 zł egzamin, 50 zł patent, 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat) która jest pobierana przy egzaminie przez zewnętrzną Komisję Egzaminacyjną z Polskiego Związku Żeglarskiego (egzamin jest państwowy).

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 września we Wrocławiu o godz.18.00 (miejsce: SEKTOR3, ul.Legnicka 65, Wrocław). Zobacz, gdzie to dokładnie jest.
Wcześniej należy się zgłosić. Zapisujemy na kurs i odpowiadamy na Twoje pytania telefonicznie lub osobiście (zapraszamy do biura). W sezonie jesteśmy częściej na przystani i na wodzie, gdzie ciężko jednocześnie korzystać z internetu. Więc odpowiadanie na maile bywa (ale nie zawsze) dla nas utrudnione. A telefon zawsze mamy pod ręką. Dziękujemy :-)

Jak się zapisać? A może masz inne pytania?

Zadzwoń do nas:
Janusz Pełka, tel.0608478084 (w godz.10-18).
Zapoznaj się także z zasadami naszych kursów

Nr naszego konta bankowego (przed pierwszą wpłatą na konto bankowe, skontaktuj się z nami telefonicznie: Janusz Pełka, 608 47 80 84):

Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa
PEKAO SA, I Odział we Wrocławiu
80 1240 1994 1111 0000 2497 1050

powrót