Dolnoslaskie Stowarzyszenie Rozwoju Zeglarstwa
 
JESIENNY (wrzesień-październik), weekendowy kurs na patent żeglarza jachtowego 2023

Ruszamy 7 WRZEŚNIA :-)
a jeśli chcesz wcześniej/później, zadzwoń.
jacht

Jesli chcesz zdobyć uprawnienia żeglarskie i prowadzić samodzielnie jacht to zapraszamy do nas na kurs na patent żeglarza jachtowego.
Kurs kończy się państwowym egzaminem Polskiego Związku Żeglarskiego na dany patent.
Wszystkie niezbędne formularze potrzebne do odbycia kursu i egzaminu otrzymasz od nas.

Osobami odpowiedzialnymi za kurs są:
JanuszJanusz Pełka
prezes stowarzyszenia, sternik morski, instruktor wykładowca PZŻ (najwyższy stopień instruktorski PZŻ), instuktor żeglarstwa PZŻ od kilkudziesięciu lat, instruktor sportów motorowodnych (prowadzi kursy, obozy żeglarskie, rejsy morskie, członek i przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych: na patenty żeglarskie, motorowodne i instruktorskie), morski sternik motorowodny. W 2000 roku - otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego" a kilka lat później "Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego" nadaną przez Polski Związek Żeglarski. W 2008r oraz ponownie w 2012 został członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Środkowej Odry Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W latach 2008-2012 był także członkiem Komisji Śródlądowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Od 2007 Wiceprezes Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego a w 2019 wybrany na Prezesa WrOZŻ. Zawodowo Janusz jest Mistrzem Zegarmistrzostwa, specjalizuje się w renowacji i naprawie (a także opieką) starych zegarów.
Stronę www Janusza znajdziecie tutaj: http://stare-zegary.pl/

AgnieszkaAga Pełka-Szajowska
sternik morski, instruktor żeglarstwa PZŻ, Instruktor Wykładowca PZŻ (najwyższy stopień instruktorski PZŻ), morski sternik motorowodny, świadectwo operatora krótkiego zasięgu SRC. W 2007 roku - otrzymała honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego". Kierownik wyszkolenia żeglarskiego na naszych kursach (kursy instruktorskie), trenerka biznesu, wykładowca na uczelniach (m.in. na studiach MBA), psycholog społeczny i doświadczony menadżer. Współzałożycielka i wieloletnia redaktorka naczelna żeglarskiego czasopisma WrOZŻ "Szkwał". Prowadzi własną firmę doradczo-szkoleniową.
Profil Agnieszki na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/apelkaszajowska/

Stowarzyszenie zostało także wielokrotnie wyróżnione przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski - za działalność szkoleniową i żeglarską.

  Przeczytaj artykuł: "O żeglarstwie - czyli jak zacząć żeglować i co potem"
  Jakie uprawnienia będę mieć po tym kursie, jak zdam egzamin?
Wg przepisów, osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych: 1) po wodach śródlądowych; 2) o długości kadłuba do 12m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu (1 Mm to 1852m), w porze dziennej.
  Jakie są przepisy związane z tym patentem? Przeczytaj Rozporządzenie Ministerstwa Sportu z 2013 roku (otwiera plik pdf).
  Zobacz zdjęcia naszych jachtów i przystani.
  Zobacz gdzie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie.
  Jak się przygotować do zajęć?
  Przeczytaj odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania.

  Po aktualne komentarze na nasz temat (ponad 1000 polubień), zdjęcia z zajęć i przystani oraz nasze inne aktywności zajrzyj na nasze konto na facebooku.Kurs szkoleniowy - początek 7 WRZEŚNIA 2023

Co na kursie:

  zajęcia prowadzimy w miłej i bezstresowej (w miarę możliwości) atmosferze i dużej życzliwości oraz pomocy instruktorów (ale bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa na wodzie). Naszym marzeniem jest to, aby żeglarstwo stało się także Twoją pasją, patentem na całe życie :-) Szkolimy głównie osoby dorosłe i uważamy, że poznawać żeglarstwo można w każdym wieku!
  kurs przygotowuje całościowo do egzaminu...
  ...ale kurs przygotowuje nie tylko do egzaminu, ale także do praktycznego żeglowania (staramy się wykraczać poza materiał i patrzeć na żeglowanie mocno od strony praktycznej i naszego już ponad 30-letniego doświadczenia, a tego nie da się nauczyć tylko teoretycznie)

  kurs jest zgłoszony i nadzorowany przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski (nasze stowarzyszenie jest także członkiem Polskiego Związku Żeglarskiego)
  kurs praktyczny odbywa się w weekendy, natomiast zajęcia teoretyczne w tygodniu (we Wrocławiu, harmonogram podamy na spotkaniu organizacyjnym). Egzamin składa się z części "praktycznej" i "teoretycznej" stąd taki także podział zajęć.
  DUŻO ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH NA WODZIE - zajęcia praktyczne trwają 6 weekendów (12 dni, w tym egzamin) na wrocławskich Osobowicach po pół dnia (4h) i zaczynają się 13 maja na wodzie (ale jeśli chcesz zacząć wcześniej/później - zadzwoń!): 09-10.09,16-17.09, 23-24.09, 30.09-1.10, 14-15.10, 21.10 samodzielne żeglowanie pod nadzorem, 22.10 egzamin. Szczegółowy harmonogram zajęć otrzymasz na spotkaniu organizacyjnym. Zajęcia obejmują naukę manewrowania jachtem pod żaglami oraz także manewrowania na silniku na naszej własnej, wygodnej, profesjonalnej przystani we Wrocławiu. Niektórzy nas pytają, a czemu nie 8 godzin na wodzie jednego dnia? Ponieważ z naszego doświadczenia i konsultacji z pedagogami wiemy, że powyżej 4h nauki na wodzie, m.in. Twoja koncentracja spada (a tym samym efektywność nauki). Dzięki temu także, mając zajęcia z żeglowania masz także część weekendu dla siebie.
  szkolimy w załogach 4 osobowych + instruktor (jachty są 5 lub 6 osobowe).
  kurs zakończy się egzaminem 22 PAŹDZIERNIKA 2023 przed Komisją Egzaminacyjną PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Egzamin odbywa się na jachtach i na akwenie na których odbywał się kurs.
  szkolą tylko doświadczeni (w żeglarstwie śródlądowym oraz morskim) i sprawdzeni (przez nas) instruktorzy Polskiego Zwiazku Żeglarskiego.
  zajęcia realizujemy na jachtach typu: Omega (otwartopokładowy), Orion (kabinowy), Conrad600 (kabinowy) oraz Jaguar (kabinowy). Uczymy także prowadzić jacht na silnikach zaburtowych typu MERCURY.
  przystępne wykłady teoretyczne: staramy się, abyście nie tylko poznali, ale także zrozumieli. Prowadzimy wykłady zawierające pełny zakres wiedzy do egzaminu + na koniec przeprowadzamy seminarium powtórkowe oraz omawiamy przykładowe (najczęściej spotykane) rodzaje pytań egzaminacyjnych. Co ważne - trzeba znać teorię i ją rozumieć, aby zdać egzamin teoretyczny. Nie ma drogi na skróty. Ale jesteśmy od tego, aby Ci w tym pomóc. Dzięki temu mamy bardzo dobre wyniki na egzaminach, z czego jesteśmy bardzo dumni (ale trzeba faktycznie chcieć się nauczyć i zaangażować :-)).
  udostepniamy materiały poszerzające wiedzę - jesli tylko tego potrzebujesz lub chcesz.
  w ramach kursu organizujemy (jeśli pogoda pozwoli) pysznego grilla żeglarskiego z szantami (bo kilka z nich trzeba znać) i morskimi opowieściami :-) To także jest ten moment, kiedy możesz zaprosić na spokojnie na przystań i opowiedzieć o swoim żeglowaniu np. swojej rodzinie. Lubimy taką atmosferę, kiedy przystań jest pełna żeglarskich rozmów i śmiechów. A dzieciaki (lub Twoi znajomi) mogą w bezpieczny sposób zobaczyć, gdzie ciągniesz za te sznurki ;-)
  cena: 1650 zł. Istnieje mozliwość opłaty w 2 ratach (zaliczka - pierwsza rata 300 zł, wtedy całość kwoty kursu należy wnieść do końca pierwszego weekendu zajęć na wodzie). Przed pierwszą wpłatą na konto bankowe, skontaktuj się z nami telefonicznie (Janusz Pełka, 608 47 80 84).

W koszt kursu nie jest wliczonana opłata za egzamin i patent (250 zł egzamin, 50 zł patent, 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat) która jest pobierana przy egzaminie przez zewnętrzną Komisję Egzaminacyjną z Polskiego Związku Żeglarskiego (egzamin jest państwowy).


  Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 WRZEŚNIA we Wrocławiu o godz.18.00 (miejsce: nasza siedziba przy ul.Więckowskiego 20 (wejście w bramie, po prawej stronie).
Jeśli chcesz zacząć zajęcia wcześniej/później - zadzwoń, bo może zbierze się załoga)
Wcześniej - przed spotkaniem organizacyjnym - prosimy abyś się do nas zgłosił(-a). Zapisujemy na kurs i odpowiadamy na Twoje pytania telefonicznie lub osobiście(zapraszamy do biura lub - jeszcze lepiej - w weekend na przystań). W sezonie jesteśmy częściej na przystani i na wodzie, gdzie ciężko jednocześnie korzystać z internetu. Więc odpowiadanie na maile bywa (ale nie zawsze) dla nas utrudnione. A telefon zawsze mamy pod ręką. Dziękujemy :-)

Jak się zapisać? A może masz inne pytania?

Zadzwoń do nas:
Janusz Pełka, tel.0608478084 (w godz.10-18).
Zapoznaj się także z zasadami naszych kursów

Nr naszego konta bankowego (przed pierwszą wpłatą na konto bankowe, skontaktuj się z nami telefonicznie: Janusz Pełka, 608 47 80 84):

Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa
PEKAO SA, I Odział we Wrocławiu
80 1240 1994 1111 0000 2497 1050

powrót