Dolnoslaskie Stowarzyszenie Rozwoju Zeglarstwa
 
Weekendowy kurs na sternika motorowodnego 2019


Organizujemy 2 edycje:
- wakacyjną: spotkanie organizacyjne 12 lipca o godz.18.00
- jesienną: spotkanie organizacyjne 6 września o godz.18.00

  Kurs zakończy się egzaminem na dany patent: Polskiego Związku Motorowodnego
  Kurs składa się z zajęć teoretycznych (o godz. 18.00 w tygodniu) oraz zajęć praktycznych, na wodzie, w weekendy we Wrocławiu.
Harmonogram zajęć praktycznych ustalamy wspólnie natomiast jeśli chodzi o teorię to dopasowaliśmy się do Was i masz do wyboru dwa jego tryby:

- jeden "intensywniejszy" (co oznacza, że masz zajęcia z teorii w tygodniu DWA razy)
- albo tryb "spokojniejszy" (czyli masz zajęcia RAZ w tygodniu).

Oba kursy zawierają tę samą wiedzę
, z tym że "intensywniejszy" trwa krócej (3 tygodnie, bo ma częściej zajęcia z teorii), a tryb "spokojniejszy" trwa dłużej (6-7 tygodni, bo masz zajęcia z teorii tylko raz w tygodniu). Przy zapisie na kurs powiedz, którym trybem chcesz się uczyć i jak dysponujesz swoim czasem w tygodniu.

  Egzaminy planujemy w sierpniu i październiku (w zależności od kursu). Jesteśmy uzależnieni tutaj od pogody i warunków na wodzie oraz możliwości komisji egzaminacyjnej. Jeśli pogoda byłaby taka, że uniemożliwi przeprowadzenie egzaminu w ustalony weekend, zostanie on przesunięty na następny.
  Cena: 880zł (lub 680 zł dla osób, które uczestniczą w kursie na patent żeglarza jachtowego) + koszta egzaminu i patentu, które są pobierane przez zewnętrzną komisję egzaminacyjną, egzamin ma charakter państwowy (250 zł egzamin, 50 zł patent, 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat).
  W sprawie kursu prosimy o kontakt telefoniczny: Janusz Pełka - tel. 0608 47 80 84 w godz.11-18

  Zobacz zdjęcia naszych jachtów i przystani (od 2018 mamy nową motorówkę na przystani)
  Zobacz gdzie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie
  Jak się przygotować do zajęć?

   Spotkanie organizacyjne kursu (wcześniej prosimy się zgłosić) odbędzie się:
- edycja wakacyjna: spotkanie organizacyjne 12 lipca o godz.18.00 (ul. Więckowskiego 20, lok.3)
- edycja jesienna: spotkanie organizacyjne 6 września o godz.18.00 (ul. Więckowskiego 20, lok.3)

Spotkania odbędą się w siedzibie DSRŻ, ul.Więckowskiego 20 lok.3 (wejście przez bramę). Terminy zajęć praktycznych na wodzie ustalamy z kursantami indywidualnie. Zapisujemy na kurs i odpowiadamy na Twoje pytania telefonicznie. W sezonie jesteśmy częściej na przystani, gdzie nie mamy internetu lub w rejsach. Więc odpowiadanie na maile bywa dla nas utrudnione. A telefon zawsze mamy pod ręką. Dziękujemy :-)

  Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych: 1) po wodach śródlądowych; 2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
  Jakie są przepisy związane z tym patentem? Przeczytaj Rozporządzenie Ministerstwa Sportu z 2013 roku (otwiera plik pdf) Zapoznaj się także z naszymi zasadami kursów

Osobą odpowiedzialną za kurs jest:
JanuszJanusz Pełka
prezes stowarzyszenia, sternik morski, instruktor wykładowca PZŻ, instuktor żeglarstwa PZŻ od kilkudziesięciu lat, instruktor sportów motorowodnych (prowadzi kursy, obozy żeglarskie, rejsy morskie, członek i przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych: na patenty żeglarskie, mmotorowodne i instruktorskie), morski sternik motorowodny. W 2000 roku - otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego" a kilka lat później "Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego" nadaną przez Polski Związek Żeglarski. W 2008 oraz ponownie w 2012 został członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Środkowej Odry Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W latach 2008-2013 roku był członkiem Komisji Śródlądowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Od 2007 wiceprezes WrOZŻ a w 2019 został wybrany prezesem Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

powrót