Dolnoslaskie Stowarzyszenie Rozwoju Zeglarstwa
 
Jesienny (IX-X) weekendowy kurs na sternika motorowodnego 2018


Organizujemy także edycję kursu wiosennego 2019 - informacje już niedługo.

  Kurs zakończy się egzaminem na dany patent: Polskiego Związku Motorowodnego
  Termin: wrzesień/październik 2018 (ok.1 miesiąc) - harmonogram zajęć ustalamy wspólnie. Egzamin - termin do ustalenia.
  Cena: 680zł + koszta egzaminu i patentu (250 zł egzamin, 50 zł patent, 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat)
  W sprawie kursu prosimy o kontakt telefoniczny: Janusz Pełka - tel. 0608 47 80 84 w godz.11-18

  Zobacz zdjęcia naszych jachtów i przystani
  Zobacz gdzie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie
  Jak się przygotować do zajęć?
   Spotkanie organizacyjne kursu (wcześniej prosimy się zgłosić) odbędzie się 7 września o godz.18.00 (siedziba DSRŻ, ul.Więckowskiego 20 lok.3 - wejście przez bramę). Terminy zajęć praktycznych i teoretycznych ustalamy z kursantami indywidualnie (dużo zajęć na wodzie, wykłady). Zapisujemy na kurs i odpowiadamy na Twoje pytania telefonicznie. W sezonie jesteśmy częściej na przystani, gdzie nie mamy internetu lub w rejsach. Więc odpowiadanie na maile bywa dla nas utrudnione. A telefon zawsze mamy pod ręką. Dziękujemy :-)

  Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych: 1) po wodach śródlądowych; 2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
  Jakie są przepisy związane z tym patentem? Przeczytaj Rozporządzenie Ministerstwa Sportu z 2013 roku (otwiera plik pdf) Zapoznaj się także z naszymi zasadami kursów

Osobą odpowiedzialną za kurs jest:
JanuszJanusz Pełka
prezes stowarzyszenia, sternik morski, instruktor wykładowca PZŻ, instuktor żeglarstwa PZŻ od kilkudziesięciu lat, instruktor sportów motorowodnych (prowadzi kursy, obozy żeglarskie, rejsy morskie, członek i przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych: na patenty żeglarskie, mmotorowodne i instruktorskie), morski sternik motorowodny. W 2000 roku - otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego" a kilka lat później "Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego" nadaną przez Polski Związek Żeglarski. W 2008r. oraz ponownie w 2012r. został członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Środkowej Odry Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Od 2007 r. jest także wiceprezesem Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. W latach 2008-2013 roku był członkiem Komisji Śródlądowej Polskiego Związku Żeglarskiego.

powrót